Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

wpisy na blogu

Budowa domu

Blog:  salake
Data dodania: 2013-02-26
wyślij wiadomość

Czas który mam nadzieje dzieli mnie od uzyskania pozwolenia na budowe przeznaczam na dogranie wszystkich detali  związanych z budową domu.

Pewna jestem już tego że piwnice i fundamenty będą wykonane z bloczka betonowego.Natomiast w dlaszym ciągu nie jestem zdecydowana czy wybrać ceramikę budowlaną czy beton komórkowy:-(

W internecie przeważają opinie że lepszym rozwiązaniem jest beton natomiast w składach materiałów budowalnych dominuje opinia że lepszym rozwiązaniem jest ceramika.

Jesli mam być szczera to nie wiem na co się zdecydować  i podejrzewam że podejmę decyzję w trakcie budowy:-(

W składach materiałów budowlanych twierdzą że beton komórkowy forsują budowlańcy ponieważ łatwiej się im muruje z tego materiału.Natomiast taką sama izolację termiczną jak betonie komurkowym można uzyskać w ceramice nakładając grubszą izolację ze styropianu lub wełny.Natomiast atutem ceramiki jest fakt ze jest materiałem nie nasiąkliwym i dość solidnym czego nie można powiedzieć o betonie komórkowym.

 

Pozdrawiam

 

3Komentarze
Data dodania: 2013-02-26 15:18:53
Co skład , osoba i majster to inna opinia. Prawda jest taka że ceramikę stosuje się od dziesiątków lat i ludzie się do niej przyzwyczaili. BK jest w stosunku do tego krótko na rynku. Zależy na czym tak naprawdę ci zależy. Ja po 3-4 latach czytania forów i blogów budowlanych jestem za BK - ma leprze współczynniki przenikania ciepła , mniejsza grubość ocieplenia przy ścianie 2W ( oczywiście można pokusić się w także o ścianę 1W ale to już ryzyko powierzane w ręce w wykonawcy tak naprawdę ), budynek powstaje szybciej ze względu na cienką spoinę oraz możliwość obróbki prostymi nawet narzędziami. Łatwiej poprowadzić instalację oraz wykonywać bruzdy pod przewody czy CO przez co cieńsza warstwa tynku może iść na ścianę. Suma sumarum można także rzucić monetą :) Jeden czy drugi materiał na pewno się sprawdzi.
odpowiedz
salake  
Data dodania: 2013-02-26 18:30:15
Czy mieszkacie już może w swoim domu?Pytam ponieważ słyszałem opinie ze klimat jest trochę inny niż w budynku z pustaka ceramicznego. Mam na myśli bardziej "suche"powietrze. Czy ta opinia jest zgodna z prawdą?
odpowiedz
Odpowiedź do bubulowe64
Data dodania: 2013-02-26 17:26:45
Mielismy ten sam dylemat, ale u nas wygral beton komorkowy. Latwiejsza obrobka, szybkosc budowania na klej i wytrzymalosc scian przy wiszacych szafkach.
odpowiedz

Budowa domu

Blog:  salake
Data dodania: 2013-02-18
wyślij wiadomość

Witam,

mam nadzieję że nieuchronnie zbliża sie termin uzyskannia pozwolenia na budowę , w związku z tym rozpoczynam rozglądać się na rynku w kwestii materiałów budowlanych.

Co prawda mam już jedną ofertę ale prosiłabym  osoby  budujące w małopolsce a w szczególności z gminy Kocmyrzów Luborzyca o pomoc .Gdzie można zakupić  w najkorzystniejszej cenie i oczywiscie jakościowo dobre materiały budowlane.

Mam na myśli bloczki betonowe , beton, pustak ceramiczny .Tego pierwszego materiału będzie oczywiscie najwięcej w związku z tym że budowane są piwnice.:-(

Co prawda w ogłoszeniach internetowych widziałam ceny materiałów  znacznie odbiegajace od oferowanych mi przez producenta lokalnego , ale nie wiem jak się ma jakosc do ceny?

Najdziwniejsze jest to że cena wyjściowa np. bloczka betonowego kupowanego za pośrednictwem internetu  jest prawie 1 zł niższa od ceny bloczka betonowego oferowanego przez producenta lokalnego po rabacie.Przy zakupie ok 2000szt jest to już znaczna różnica.

Przedstawiciel lokalnego producenta twierdzi że poniżej jego ceny nie da się zrobić bloczka betonowego dobrej jakości ale nie wiem na ile to jest opowieść handlowca a na ile rzeczywistosć:-)

Czy ktoś może dokonywał zakupu  materiałów za pośrednictwem internetu?

Czy produkty tańsze są rzeczywiście gorsze jakościowo?

W końcu moge kupić bloczki droższe ale też nie będę w stanie sprawdzić jakiej są one jakości:-(

Czy ktoś może polecic konkretnego producenta?

Pozdrawiam Gosia

3Komentarze
Data dodania: 2013-02-18 21:34:07
Bud-rol Proszowice,albo Niepołomice..a.Zych.. polecam bo ceny maja nie do przebicia.pozdrawiam
odpowiedz
salake  
Data dodania: 2013-02-19 08:16:50
Dziękuję bardzo za pomoc:-)Pozdrawiam
odpowiedz
Odpowiedź do moni-sama
Data dodania: 2013-02-26 23:30:29
My zaopatrujemy sie w składzie tarnowskim :) a budujemy w gm. Kocmyrzow... ceny znacznie nizsze bez problemow dostawy itp... jezeli jestescie zainteresowani podam namiar na przedstawiciela :)
odpowiedz

Projekt budynku

Blog:  salake
Data dodania: 2013-02-02
wyślij wiadomość

Wreszcie mamy potwierdzoną informację o wpłynięciu do Starostwa Powiatowego projektu domu:-)

Teraz pozostaje nam  byc optymistami  i załozyć że w ciągu 64 dni otrzymamy pozwolenie na budowę.

Oczywiscie zakładam że złożony projekt nie bedzie wymagał poprawek.Chyba mamy prawo tak myśleć skoro dostosowanie projektu do naszych potrzeb  trwało bodajże  od września 2012r do  końca stycznia2013r.

Jak czytam wpisy w niektórych blogach  o tym ze  procedura dostosowywania projektu trwała 1 miesiąc to nie ukrywam że im zazdroszczę:-)

Pierowtnie założyłam że ruszymy z budową w marcu -kwietniu a okazuje sie że  jak dobrze pójdzie to będzie to dopiero koniec maja.:-(

Mam nadzieję że sama budowa potoczy się znacznie sprawniej.Jeszcze nie podpisywałam umowy  z firma wykonawczą ponieważ nie znam terminu otrzymania pozwolenia na budowę.

Oby  tylko wybrani przeze mnie wykonawcy mieli wolne terminy:-)?

                                                                                 Pozdrawiam Gosia

2Komentarze
Data dodania: 2013-02-02 16:49:10
Może nie będziecie musieli długo czekać. My też należymy do szczęśliwców, którzy szybko PNB zdobyli ;o)
odpowiedz
salake  
Data dodania: 2013-02-02 19:23:33
Mam taką nadzieję:-)Nie ukrywam że nie mogę się już doczekać wiosny , i to nie tylko dlatego że nie lubię zimy:-) Najważniejsze to zamknąć budynek i liczę że uda się nam to zrobić w tym roku:-) Z tego co widzę Wy już macie ten problem za sobą? Czytając niektóre blogi zastanawiam się nad rozrzutem kosztów poniesionych przez inwestorów mimo że budują praktycznie takie same budynki. Sama próbowałam wyliczyć ile może mnie kosztować wybudowanie stanu surowego i jestem ciekawa jak moje wyliczenia będą się miały do kosztów rzeczywistej budowy. Patrząc na moje doświadczenie w tej dziedzinie to chyba pomylę się i to znacznie:-(Założyłam koszt adaptacji na pewną kwotę a kosztowała mnie dwa razy tyle:-(Pozdrawiam
odpowiedz
Odpowiedź do dom-w-lucernie-dwa
salake
ranga - mojabudowa.pl stały bywalec
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 24625
Komentarzy: 97
Obserwują: 9
On-line: 9
Wpisów: 33 Galeria zdjęć: 2
Projekt AGIS- LUSTRO
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy z poddaszem z piwnicą
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - ok Krakowa
ETAP BUDOWY - I - Fundamenty
ARCHIWUM WPISÓW
2013 kwiecień
2013 marzec
2013 luty
2013 styczeń
2012 grudzień
2012 listopad

OBECNIE NA BLOGU
1 niezalogowany użytkownik